ULTRAHEAT XS

LANDIS: Ciepłomierz ULTRAHEAT XS.

ULTRAHEAT XS oferuje nie tylko najnowocześniejszą technologię pomiarów, ale również bardzo atrakcyjną cenę. Teraz również odbiorcy komunalni mogą korzystać z zalet technologii ultradźwiękowej i czerpać korzyści z precyzji, bezpieczeństwa oraz długiej żywotności urządzenia.

Techniczna specyfikacja licznika (w tym maksymalna temperatura pracy 105 °C oraz ciśnienie nominalne PN16) spełnia wymagania stawiane przez większość instalacji mieszkaniowych. Szeroki zakres dynamiki pomiarów pozwala na pracę z przeciążeniem 200%, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy.

Funkcje:

  • Wysoce precyzyjny pomiar ultradźwiękowy
  • Pamięć wielkości ciepła, objętości i czasu awarii dla ostatnich 15 miesięcy
  • Dowolna pozycja montażowa
  • Dostępne wykonania qp 0.6, 1.5, 2.5 m3/h, ciśnienie nominalne PN16
  • Interfejs optyczny do odczytu lokalnego
  • Opcjonalne wyjście impulsowe lub M-BUS
  • Najwyższa precyzja

Pomiar przepływu dokonywany jest metodą ultradźwiękową: dwie przeciwległe głowice wysyłają sygnały ultradźwiękowe w kierunku zgodnym i przeciwnym do przepływu, czas przebiegu sygnału pomiędzy nimi różni się w zależności od kierunku sygnału a różnica tych czasów jest wprost proporcjonalna do prędkości przepływu (i tym większa im większa ta prędkość), na podstawie której obliczana jest ilość wody grzewczej. Z uwagi na brak zużywających się części, pomiar jest stabilny przez wiele lat.

Dopasowanie do zastosowań mieszkaniowych

Ten kompaktowy ciepłomierz można zainstalować w miejscach o nawet bardzo ograniczonej przestrzeni a przelicznik można zdjąć z korpusu i zawiesić go w innym miejscu niż przetwornik. Pamięć wartości z ostatnich 15 miesięcy oraz ostatniego roku obrachunkowego czyni zużycie i koszty energii cieplnej przejrzystymi dla użytkownika. Ciepłomierz wyposażony jest w interfejs optyczny, umożliwiający odczyt lokalny a także może posiadać wyjście impulsowe lub M-bus (opcja).